Pręt magnetyczny - NdFeB pr.25 x 250 mm, 13.500 Gs, 95 N, 120 °C

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na míru
Kontaktujte nás

Zákaznická podpora

+420 739 456 093
[email protected]

Zadat poptávku

Parametry

Siła oderwania (N) 80
Średnica prętu (mm) 25 mm
Odporność cieplna 120 °C
Gwint M10x12
Waga (g) 800
Oznaczenie MT 250/210 SVM 25-1M10-120-QJN
Indukcja magnetyczna: (G) 13.500 Gs
Długość całkowita: (mm) 250
Waga (kg) 0,8 kg
Długość powierzchni magnetycznej (mm) 210
W magazynie
52650
8595134064490
1 840,08 zł 1 496,00 zł Bez VAT
W magazynie

Ważne informacje

Pręt magnetyczny, przeznaczony wyłącznie do użytku przemysłowego, do operacji nieciągłych (podczas czyszczenia pręta magnetycznego należy zatrzymać przepływ czyszczonego materiału) zapewnia doskonałe czyszczenie (separację magnetyczną) twoich mieszanin z zanieczyszczeń ferromagnetycznych (przez zanieczyszczenia ferromagnetyczne rozumiemy w pełni magnetyczne metale, takie jak żelazo, żelazo, nikiel, kobalt i stopy zawierające żelazo, ale nie żelazo żelazne, cząstki paramagnetyczne i bardzo drobno magnetyczne materiały - te materiały muszą być oddzielone w inny sposób). Pręt magnetyczny służy do separacji magnetycznej materiałów suchych, sypkich i płynnych.

Dla prawidłowego działania, masowe mieszaniny do oczyszczenia (materiał, który wylewasz na pręt magnetyczny) muszą mieć następujące właściwości:

  • Homogeniczny
  • Suchy z dobrymi właściwościami rozprowadzania, niekleisty, aby zapobiec przywieraniu i przyleganiu do pręta magnetycznego, patrz poniżej, aby zapoznać się z opisem odpowiednich materiałów do separacji prętów magnetycznych.

Jeśli warunki użytkowania są inne, właściwości materiału nie odpowiadają powyższemu opisowi, a cząstki magnetyczne różnią się od opisanych przez nas, nie używaj tego pręta magnetycznego i skontaktuj się z naszym działem technicznym i sprzedaży, aby potwierdzić użycie tego pręta magnetycznego lub wybrać inny separator magnetyczny.

Pręt magnetyczny jest używany jako prekursor do ochrony technologii, aby zanieczyszczenia ferromagnetyczne nie dostały się do urządzeń, które mogłyby zostać uszkodzone, takich jak noże młyńskie, kruszarki, dysze linii regranulacji i granulacji, dysze do formowania wtryskowego, ławy do wytłaczania, prasy mokre, sprzęt do złomowania, drobne sita, ławy do prasowania ceramiki, prasy do szkła itp. Może być również stosowany do oczyszczania mieszaniny do najwyższej możliwej czystości (co oznacza pozbycie się zanieczyszczeń ferromagnetycznych), gdy pasek magnetyczny jest umieszczany na końcu procesu produkcyjnego tuż przed pakowaniem, wysyłką, przeładunkiem, tak aby nie było więcej zanieczyszczeń podczas dalszych operacji w zakładzie produkcyjnym. W tym przypadku zakłada się, że materiał, który ma zostać oczyszczony, jest natychmiast zamknięty w zamykanych pojemnikach lub w innych zamykanych pojemnikach. Ze względu na bardzo dużą siłę magnetyczną, występuje wysokie wychwytywanie zanieczyszczeń ferromagnetycznych (poniżej znajduje się szczegółowy opis wielkości zanieczyszczeń ferromagnetycznych wychwytywanych przez ten pasek magnetyczny).

Pręt magnetyczny jest przeznaczony przede wszystkim do tworzenia niestandardowej siatki magnetycznej. Ma gwint po jednej stronie. Za pomocą tego gwintu można przykręcić pręt do dowolnej płaskiej konstrukcji stalowej lub innej konstrukcji pomocniczej. W zestawie z prętem magnetycznym nie ma żadnych konstrukcji pomocniczych, płaskiej stali ani wsporników, elementów mocujących. Ze względu na bardzo dużą siłę magnetyczną należy pamiętać o konieczności użycia stali niemagnetycznej do wszystkich materiałów, z których zostanie wykonana konstrukcja pomocnicza lub jakikolwiek wspornik do mocowania prętów magnetycznych, a także elementy złączne muszą być niemagnetyczne. Minimalna odległość między prętami po zainstalowaniu na konstrukcji pomocniczej, wsporniku, taśmie mierniczej nie może być mniejsza niż 20 mm. Wynika to ze względów bezpieczeństwa podczas instalacji, a także w celu zapobieżenia przyciąganiu prętów przez siłę magnetyczną. Należy również pomyśleć o właściwościach materiału (sypkiego i płynnego), aby utrzymać wymagany przepływ, przesączanie. W przypadku samodzielnego zaprojektowania pomocniczych uchwytów magnetycznych na wędki, nie możemy przyjąć żadnej odpowiedzialności za prawidłowe działanie prętów magnetycznych. W przypadku braku pewności co do instalacji lub montażu w celu utworzenia siatki magnetycznej, nie należy kupować pręta magnetycznego i skontaktować się z naszym działem sprzedaży i technicznym. Należy zwrócić uwagę na bardzo wysoką intensywność siły magnetycznej. Zachowaj szczególną ostrożność podczas projektowania i produkcji własnego zespołu, umieszczając wiele prętów magnetycznych obok siebie, a zwłaszcza podczas wkręcania (dowolnego zespołu) w zespół, oddzielając poszczególne pręty magnetyczne niemagnetycznym rozgraniczeniem, takim jak drewniana deska. Łączenie prętów magnetycznych zwiększa ryzyko obrażeń! Wszystkie materiały magnetyczne, konstrukcje, narzędzia takie jak młotki, szczypce, imadła należy trzymać w odległości co najmniej 200 mm od prętów magnetycznych. Należy również zwrócić uwagę na stół roboczy, który nie może być ferromagnetyczny!

Pręta magnetycznego można również używać oddzielnie, bezpośrednio, luźno wkładając go do materiału, zarówno w suchym, jak i płynnym materiale. Jest odporny na wilgoć, więc może być zanurzony (częściowo lub całkowicie) w cieczach. Nie wkładaj pręta magnetycznego i nie używaj go w agresywnych substancjach i kwasach. pH cieczy, w której umieszczony jest pręt (w której będziesz używać pręta magnetycznego), musi wynosić od minimum 6,5 do maksimum 8,5. Jeśli ciecz ma inne pH, nie należy używać pręta magnetycznego. Prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży technicznej, aby uzyskać więcej informacji, potwierdzić przydatność pręta magnetycznego lub zalecić użycie innego produktu z naszej oferty.

Pręt magnetyczny może być również używany do separacji magnetycznej z mieszanin sypkich (suchy materiał). Zawieś go luźno, umieść, umieść w miejscu, które ocenisz jako najlepsze dla funkcji tego pręta magnetycznego. Można go również zamontować w dowolnym miejscu za pomocą śruby. Śruba nie jest dołączona do pręta magnetycznego. Nie umieszczaj ani nie wieszaj pręta w miejscach, w których w pobliżu znajduje się lub może znajdować się materiał ferromagnetyczny, który mógłby spowodować przyczepienie się pręta magnetycznego do tego materiału. Istnieje ryzyko zranienia operatora i nieprawidłowego działania pręta magnetycznego (gdy na pręt magnetyczny stale oddziałuje metal magnetyczny, jego siła jest zmniejszona, np. jeśli pręt magnetyczny został zainstalowany bardzo blisko belki ferromagnetycznej lub umieszczony w żelaznym (magnetycznym) korycie). Minimalna odległość wszystkich obiektów magnetycznych od pręta magnetycznego wynosi 200 mm. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić, że pręt magnetyczny nie styka się z obiektami magnetycznymi (żelazne belki magnetyczne, leje zasypowe, leje, koryta, zsypy, różne podobne konstrukcje) nie używaj tego pręta magnetycznego. Prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży technicznej w celu uzyskania dodatkowych informacji, potwierdzenia przydatności pręta magnetycznego lub rekomendacji innego produktu.

Pręt magnetyczny może być zatem używany w zespole kilku prętów magnetycznych lub pojedynczo, zarówno do cieczy, jak i suchych mieszanin, jak pokazujemy. Poniżej znajdują się przykłady materiałów, dla których można użyć pręta magnetycznego do oddzielania metalicznych zanieczyszczeń magnetycznych (separacja magnetyczna).

Uwaga: wszystkie ciekłe materiały muszą spełniać wymagania pH od 6,5 min. do 8,5 maks., wszystkie suche, sypkie mieszaniny muszą spełniać maksymalny rozmiar materiału wymieniony tutaj (średnica 0-3 mm, maksymalny rozmiar 3x3x3 mm), a metale magnetyczne nie mogą przekraczać wymiarów wymienionych tutaj (średnica 0-3 mm, maksymalny rozmiar 3x3x3 mm). W przypadku, gdy materiał ma większy rozmiar ziarna lub przewidujesz obecność większych zanieczyszczeń magnetycznych, nie używaj tego paska magnetycznego nie używaj i skontaktuj się z naszym działem sprzedaży i technicznym, aby polecić odpowiedni produkt do twoich celów.

Przykłady materiałów, które nadają się do separacji magnetycznej przy użyciu pręta magnetycznego:

  • bulgur
  • proszek z tłuczonych ziemniaków
  • ziemniaczane gnocchi w proszku
  • zboża, różne rodzaje
  • cukier kryształ
  • cukier puder (w przypadku tworzenia własnego zestawu wielu prętów magnetycznych, należy pamiętać o możliwości przytłoczenia materiałem, zalecamy posypywanie wolniej i równomierniej na całej powierzchni zestawu prętów magnetycznych, w przypadku korzystania z osobnego pręta magnetycznego nie ma problemu)
  • zagraniczne
  • herbata (suszona i kruszona, nie suszone lub świeże liście)
  • soczewki (w przypadku częstego używania dużej ilości soczewek istnieje ryzyko ścierania, należy pamiętać o możliwym szybszym zużyciu powłoki ze stali nierdzewnej)
  • odżywianie dzieci
  • kruszone ziarna kakaowca
  • wióry drewniane (bardzo drobna frakcja, należy pamiętać o niższych właściwościach wypełniających)
  • zgniecione butelki PET (w przypadku tworzenia własnego zestawu wielu prętów magnetycznych, należy pamiętać o możliwości przeciążenia materiału, zalecamy wolniejsze i bardziej równomierne rozprowadzanie na całej powierzchni zestawu prętów magnetycznych, w przypadku korzystania z oddzielnego pręta magnetycznego nie ma problemu)
  • pestki dyni
  • szkliwo w przemyśle ceramicznym
  • granulat gumowy
  • gumowy miękisz (w przypadku produkcji niestandardowego zestawu wielu prętów magnetycznych, nie może on zawierać drobnych włóknistych pozostałości po kruszeniu, podobnych do drobnych nici, w przypadku użycia oddzielnego pręta magnetycznego nie ma problemu)
  • woda chłodząca (maksymalna temperatura 40°C)
  • chłodzenie emulsji, olejów (maksymalna temperatura 40°C)
  • nasiona chili
  • jaja
  • orzechy (uważaj na łuki, jeśli tworzysz własny zestaw wielu prętów magnetycznych)
  • jogurty
  • proszek kakaowy
  • pasze dla zwierząt (dobrze spęcznione, o charakterze podobnym do mąki gruboziarnistej aż do grubszych frakcji, w przypadku korzystania z zestawu wielu prętów magnetycznych zalecamy większy odstęp między prętami, w przypadku korzystania z pojedynczego pręta nie ma problemu)
  • masa ceramiczna (płynna i sypka... w przypadku sypkiej należy uważać na ścieranie, częściej sprawdzać pokrywę ze stali nierdzewnej)
  • proszek kakaowy
  • kakao mielone
  • surowa kawa (uwaga na ścieranie materiału przy większych pojemnościach)
  • ketchup
  • mąka kokosowa
  • płynny proszek do pieczenia
  • sos curry
  • olejek lawendowy
  • naklejki (uważaj na łuki, jeśli robisz własny zestaw wielu pasków magnetycznych)
  • liofilizowane owoce
  • mak (tylko mak, nie cały mak, nie mak mielony)
  • olej miętowy
  • matcha w proszku
  • maślanka w proszku
  • zmielona kukurydza (należy zwrócić uwagę na zwiększone ścieranie tego materiału, można użyć pręta magnetycznego, ale należy częściej sprawdzać obudowę ze stali nierdzewnej pod kątem zużycia)
  • mąka (tutaj należy uważać na przytłoczenie materiałem, zalecamy wolniejsze i bardziej równomierne rozprowadzanie, w przypadku korzystania z zestawu wielu prętów magnetycznych zalecamy większe odstępy między prętami, w przypadku korzystania z pojedynczego pręta nie ma problemu)
  • mleko
  • soki owocowe
  • płatki owocowe
  • mieszanki owocowe do jogurtu (raczej oddzielnie umieszczane w przepływie materiału)
  • miazga z tworzyw sztucznych (bez zanieczyszczeń szklanych, nie może również zawierać drobnych włóknistych pozostałości po zgnieceniu, podobnych do drobnych nitek)
  • plastyczny granulat i regranulat (bez zanieczyszczeń szklanych)
  • popiół (nie gorący, ale schłodzony do temperatury roboczej pręta magnetycznego)
  • napęd
  • zupa (suszona instant)
  • proporcje
  • piasek (suchy, drobny piasek, należy zwrócić uwagę na zwiększoną ścieralność tego materiału, pręt magnetyczny może być używany, ale należy częściej sprawdzać płaszcz ze stali nierdzewnej pod kątem zużycia)
  • pudding (gorsze właściwości rozprzestrzeniania się, rozprowadzać powoli i, jeśli wykonujesz własny zespół pręta magnetycznego, rozprowadzać równomiernie na całym obszarze)
  • różne rodzaje syropów
  • ryż (łuskany i niełuskany, uważaj na ścieranie)
  • olej rzepakowy
  • nasiona sezamu
  • nasiona słonecznika (uwaga na możliwość zwiększonego ścierania i zwiększone ryzyko penetracji osłonki ze stali nierdzewnej, sprawdzać regularnie)
  • emalia lub włókno szklane (należy pamiętać o możliwości zwiększonego ścierania i zwiększonym ryzyku penetracji obudowy ze stali nierdzewnej, sprawdzać regularnie)
  • materiały budowlane (tylko dobrze rozpływne i nieścierne, wolne od domieszek szkła i ceramiki)
  • sól (należy pamiętać o możliwym skróceniu żywotności ze względu na zastosowany materiał, w zależności od częstotliwości użytkowania, należy skontaktować się z producentem w celu potwierdzenia przydatności)
  • soja
  • materiały budowlane (tylko dobrze rozpływne i nieścierne, wolne od domieszek szklanych i ceramicznych)
  • suszona czekolada
  • suszona serwatka
  • suszone zioła
  • suszone przyprawy (drobno zmielone lub bardzo drobno pokruszone)
  • suszone mleko
  • suszony kokos
  • sucha skrobia, np. skrobia kukurydziana (rozprowadzana powoli i równomiernie na całej powierzchni, ryzyko wyginania się, w przypadku stosowania zestawu kilku prętów magnetycznych zalecamy większy odstęp między prętami, w przypadku stosowania pojedynczego pręta nie ma problemu)
  • olej słonecznikowy
  • sos sojowy
  • suszona cebula
  • tab
  • perełki tapioki
  • tłuszcz (w proszku)
  • pestki dyni bez skórki
  • cukier waniliowy
  • mieszaniny cieczy w ogóle (swobodnie układający się pręt magnetyczny, przestrzegający zalecanego pH, maksymalnej temperatury materiału 40 °C i wielkości cząstek w materiale)

Należy pamiętać, że grubość ścianki (obwiedni) magnesów, rury ze stali nierdzewnej, jest bardzo mała (bardzo cienka ścianka) ze względu na osiągnięcie wysokiej indukcji magnetycznej (siły magnetycznej) i siły oderwania na jej powierzchni. W związku z tym należy również wziąć pod uwagę wysokość, z której będzie rozprowadzany materiał (wysokość uderzenia) na pręcie magnetycznym, w przypadku stosowania pręta magnetycznego na materiale sypkim. Zasadniczo wysokość uderzenia nie powinna przekraczać 1 m. Jest to jednak kwestia indywidualna dla każdego rodzaju materiału. W przypadku rozprzestrzeniania się z dużej wysokości, obudowa ze stali nierdzewnej może zostać wygięta lub przebita, a cały pręt magnetyczny może zostać uszkodzony. W przypadku, gdy wysokość, z której materiał będzie wysypywany na pręt magnetyczny jest większa niż 1 m, nie używaj tego produktu i skontaktuj się z naszym działem handlowym i technicznym w celu rekomendacji innego typu separatora magnetycznego lub zatwierdzenia użycia tego typu pręta magnetycznego.

Ten pręt magnetyczny zbiera (separuje) cząstki ferromagnetyczne od 1 µm i mniejsze (charakterystyczny metaliczny, niemierzalny, magnetyczny pył) do wielkości pr. 3 mm (3x3x3 mm), który jest maksymalną frakcją (rozmiarem) materiału, który może spaść na pręt magnetyczny i który może zostać przepuszczony przez pręt magnetyczny. W przypadku ciekłych mieszanin nie oczekuje się tak dużej frakcji materiału, ale w tym przypadku jest to maksymalny rozmiar metalicznego zanieczyszczenia ferromagnetycznego. Większe obiekty nie mogą spadać na pręty magnetyczne (większe obiekty nie mogą przepływać przez pręty magnetyczne) niż podajemy (maks. średnica 3 mm, 3x3x3 mm). W przypadku obawy o obecność większych metalowych ferromagnetyków lub innych zanieczyszczeń, konieczne jest wstępne ustawienie sita o rozmiarze oczek maks. 3 mm, aby te większe, niepożądane obiekty zostały złapane przed kontaktem z prętem magnetycznym. Sito nie wchodzi w zakres dostawy pręta magnetycznego. Należy również pamiętać, że materiał (zarówno suchy, jak i płynny) może zawierać bardzo dużą ilość drobnych zanieczyszczeń metalicznych (bardzo drobny metaliczny pył magnetyczny), które mogą pokrywać pręty magnetyczne, a w przypadku zestawu kilku prętów magnetycznych obok siebie, uczynić zestaw bezużytecznym. Jednocześnie siła magnetyczna jest znacznie zmniejszona i dotyczy to również prętów magnetycznych używanych oddzielnie. W przypadku, gdy pręty magnetyczne są natychmiast obudowywane i "chowają się" w żelaznym pyle, nie jest to wada pręta magnetycznego, ale konieczne jest wzmocnienie separacji magnetycznej za pomocą innego pręta magnetycznego lub innego typu separatora magnetycznego. Podobnie wystarczające może być częstsze czyszczenie pręta magnetycznego.

Jeśli nie jesteś w stanie tego zapewnić (brak większych cząstek w materiale, bardzo duże ilości metalicznego drobnego pyłu w materiale), nie używaj tego pręta magnetycznego i skontaktuj się z naszym działem sprzedaży i technicznym, aby polecić inny typ separatora magnetycznego lub zatwierdzić użycie tego typu.

Pręty magnetyczne są zaprojektowane tak, aby wychwytywać jak najwięcej metalicznych zanieczyszczeń magnetycznych. Wszystko zależy jednak od ilości tych zanieczyszczeń magnetycznych obecnych w materiale. Nie jest możliwe zagwarantowanie wychwycenia wszystkich zanieczyszczeń magnetycznych. Zawsze należy brać pod uwagę konkretną technologię i wydajność. W razie potrzeby należy określić lub dodać inne rodzaje separacji magnetycznej. Nie należy polegać wyłącznie na tej jednej listwie magnetycznej. Jeśli potrzebujesz porady, skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. separacji magnetycznej w dowolnym momencie.

Nie należy używać pręta magnetycznego do oddzielania stali nierdzewnej (powszechnie określanej jako nierdzewna), nawet jeśli wydaje się być magnetyczna (takie są na przykład po przejściu przez różne kruszarki lub inne formy deformacji, a także mogą być używane do wykonywania różnych sit). Listwa magnetyczna nie jest przeznaczona do oddzielania niemagnetycznych metali nieżelaznych, ani do oddzielania części lub części zawierających metale (np. części plastikowe z wciśniętymi metalowymi pozostałościami, pokruszone okna z metalowymi pozostałościami, granulki drewna z wciśniętymi drobnymi drutami...). W przypadku konieczności oddzielenia takich metalowych zanieczyszczeń magnetycznych, prosimy o kontakt z naszymi ekspertami ds. separacji magnetycznej w dowolnym momencie, którzy doradzą, jakiego separatora magnetycznego użyć lub jaki typ dodać do zestawu separacji.

Należy pamiętać, że podczas czyszczenia pręta magnetycznego woda pod ciśnieniem powinna być używana tylko z odległości maksymalnie 300 mm od pręta magnetycznego. Pręt magnetyczny może być moczony i płukany (tylko zwykłą wodą) podczas czyszczenia. Można również użyć suchej szmatki do czyszczenia lub dobrze osuszonego powietrza pod ciśnieniem, aby zdmuchnąć resztki metalicznego brudu i oddzielonego materiału. Podczas ręcznego wycierania metalicznych zanieczyszczeń magnetycznych wymagane jest stosowanie ochronnego sprzętu roboczego. Należy zachować ostrożność podczas czyszczenia wielu zespołów prętów magnetycznych.

Ten pręt magnetyczny nie jest przeznaczony do użytku w żadnym środowisku, które jest sklasyfikowane jako atmosfera wybuchowa (ATEX).

Nie należy używać tego pręta magnetycznego do celów innych niż opisane powyżej.

 

Procedura pomiaru indukcji magnetycznej

Pomiar jest wykonywany za pomocą standardowego miernika Gaussa z sondą 0,75 mm w miejscu o największej indukcji magnetycznej - miejscu przedłużenia biegunów lub najniższym punkcie łuku obwodu magnetycznego. Powtórz test 3 razy, zawsze w innym punkcie obwodu magnetycznego i oblicz średnią indukcję magnetyczną.

Procedura pomiaru siły oderwania

Pomiaru dokonuje się za pomocą wzorca z polerowanej stali o średnicy 10 mm i wysokości 20 mm. Pomiary są wykonywane w punkcie o największej sile zrywającej - w punkcie przedłużenia biegunów lub w najniższym punkcie łuku obwodu magnetycznego. Zanotować siłę, przy której etalon został oderwany. Powtórz test 3 razy i oblicz średnią siłę oderwania.

Dla twojej informacji, 10 N = około 1 kg.

Jako potwierdzenie pomiaru i gwarancję zmierzonych wartości, wydajemy i dołączamy do każdego pręta magnetycznego oryginalny raport pomiarowy wydany tylko dla konkretnego pręta magnetycznego (wskazujemy magazyn i numer seryjny na raporcie).

 

UWAGA:

Wynikowa siła zrywająca i indukcja magnetyczna zależą od wielu czynników - np. wymiarów etalonu, szczeliny powietrznej między etalonem a testowanym obwodem magnetycznym, grubości sondy pomiarowej, zanieczyszczenia powierzchni, wykończenia powierzchni etalonu itp. Podane wartości siły zrywającej i indukcji magnetycznej zostały zmierzone w idealnych warunkach określonych przez środowisko testowe. Wartości te mogą się jednak różnić w zależności od konkretnego rodzaju środowiska, w którym np. warunki pracy i późniejsze zużycie mogą wpływać na skuteczność produktu i wyniki pomiarów. Podane wartości należy zatem traktować jako orientacyjne, a wszelkie odchylenia nie mogą być traktowane jako wada. W celu ustalenia dokładnej wartości indukcji magnetycznej i siły zrywającej w konkretnym przypadku konieczne jest przeprowadzenie rzeczywistych pomiarów. W przypadku, gdy wartości siły odrywającej indukcji magnetycznej nie są wystarczające, ponieważ nie odpowiadają podanym wartościom, można skorzystać z gwarantowanej opcji zwrotu w ciągu 30 dni na warunkach określonych tutaj: https://separatory.magsy.pl/zwrot-towaru/ i zakupić inny typ separatora magnetycznego. Te 30 dni są tylko na przetestowanie towaru, po czym sprzedawca może odmówić zwrotu.

 

Copyright:

Nie wyrażamy zgody, nie życzymy sobie i niniejszym nie udzielamy nikomu pozwolenia na kopiowanie poszczególnych części lub całego tekstu. Zabronione jest również zmienianie tekstu poprzez używanie identycznych zwrotów z wynikającym z tego podobieństwem znaczenia i zgodności z naszym tekstem. Nie życzymy sobie i nie wyrażamy zgody na umieszczanie naszego tekstu gdziekolwiek na innych stronach internetowych, w czasopismach branżowych, opracowaniach, pracach dyplomowych w szkołach średnich i wyższych bez uprzedniej zgody Magsy. W przypadku chęci wykorzystania naszego tekstu lub jego fragmentów prosimy o kontakt w dowolnym momencie.

10 innych produktów z tej kategorii: